girl

akce v roce 2002 ›
dwn

26. 1. 2015

Zpěvák Marek Ztracený navštívil děti ve Vítkovické nemocnici a předal panenky KIWANIS

Zpěvák Marek Ztracený přišel dnes dopoledne rozveselit děti hospitalizované ve Vítkovické nemocnici, která je členem skupiny AGEL. Vzácná návštěva přišla díky občanskému sdružení KIWANIS, které s dětským oddělením nemocnice spolupracuje již dlouhodobě. Zpěvák nemocným dětem zazpíval a také si společně s malými pacienty jednu kiwanis panenku vybarvil.

Občanské sdružení KIWANIS spolupracuje s dětským oddělením Vítkovické nemocnice dlouhodobě. „Právě díky občanskému sdružení KIWANIS zavítají na dětské oddělení Vítkovické nemocnice čas od času také známé osobnosti naší hudební i filmové scény,“ říká primář dětského oddělení Vítkovické nemocnice MUDr. Jan Boženský, který dnes obdržel zásobu speciálních kiwanis panenek na další rok a možná ještě déle. Kiwanis panenka je čistě bílá látková panenka, kterou dostane každé dítě, které zavítá na dětské oddělení. Panenku si můžou nejmenší pacienti vymalovat a pojmenovat. Panenka však není pouze kamarádem a hračkou, ale i pomocníkem při komunikaci lékaře s dítětem. Lékař může malému pacientovi například ukázat, jaká vyšetření ho čekají. Dítě pak lépe snáší průběh léčby.

Marek Ztracený si s hospitalizovanými dětmi vybarvil vlastní kiwanis panenku a poté se pustil do zpívání. Ačkoliv si s sebou do Ostravy přivezl vlastní kytaru, neodolal a během komorního koncertu v nemocniční herně využil zpěvák také zdejší keyboard. Děti i kolektiv lékařů a sester si tak mohlo vychutnat hned několik písní známého zpěváka v doprovodu kytary i elektrických kláves, mezi kterými nechyběly hity jako například Ztrácíš nebo Něco končí.

Nemocné děti by nemohly mít panenky k dispozici bez podpory společnosti ČEZ, která darovala prostředky na jejich výrobu. Sdružení KIWANIS má tak nyní k dispozici dostatečné množství speciálních hraček pro všechny nemocnice v Moravskoslezském kraji na dva roky dopředu.