girl

dwn

27. 7. 2015

Herečka Dana Batulková navštívila děti v naší nemocnici

I v nabitém programu Letních shakespearovských slavností a velkých vedrech si našla čas a přišla v odpoledních hodinách navštívit oddělení Dětského lékařství a JIP herečka Dana Batulková. Vzácný host přišel díky občanskému sdružení KIWANIS, které s dětským oddělením nemocnice dlouhodobě spolupracuje.

Na pondělí 27. 7. 2015 se děti našeho dětského oddělení moc těšily. Kája, Páťa, Danielka, Lucka a ostatní pacienti, kteří museli tropické prázdninové dny trávit na nemocničním lůžku, s nadšením paní Batulkovou spolu s prezidentkou Občanského sdružení KIWANIS Ostrava Evou Pastuškovou uvítali. Společně si vybarvili Kiwanis panenku, které není pouze kamarádem a hračkou, ale i pomocníkem při komunikaci lékaře s dítětem. Lékař může malému pacientovi například ukázat, jaká vyšetření ho čekají. Dítě pak lépe snáší průběh léčby.

Děti neváhaly a paní Batulkové se ptaly na vše možné. Na její kariéru, na děti, jak tráví léto. Ona sama pak zavzpomínala na pobyt svých dětí v nemocnici, ptala se na školu, na rodinu, koníčky. Příjemného hovoru se účastnila také paní náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Miloslava Sachová, která si také s chutí jednu panenku vybarvila. Příjemné odpoledne bylo završeno předáním nádherných pestrobarevných lvíčků, které děti dostaly za odvahu, a také dalších drobných dárků

Moc děkujeme za návštěvu a těšíme se na další!!!